New Mexico NM-MSSA Math Grade 7 Practice Questions - New Mexico Measures Of Student Success & Achievement - Mathematics, Grade 7 Exam

Access More Questions
Two-thirds pound of cheese costs $4. What is the cost per pound?
Correct Answer:
$$6

Access more questions from this quiz

Continue to New Mexico NM-MSSA Math Grade 7 Practice Questions - New Mexico Measures of Student Success & Achievement - Mathematics, Grade 7 Exam for more practice questions and the full quiz experience.

Access More Questions