SC READY Math Grade 8 Practice Questions - South Carolina SC READY Mathematics Assessment - Grade 8 Exam

Access More Questions
Marcus bought 3 notebooks and 2 pens for $12. Maya bought 2 notebooks and 4 pens for $16. What is the price of ONE notebook?
Correct Answer:
$$2.00

Access more questions from this quiz

Continue to SC READY Math Grade 8 Practice Questions - South Carolina SC READY Mathematics Assessment - Grade 8 Exam for more practice questions and the full quiz experience.

Access More Questions