VTCAP Grade 6 Math Practice Questions - Vermont Comprehensive Assessment Program Mathematics Grade 6 Exam

Access More Questions
A student buys 3 identical notebooks for a total of $12. What is the unit price per notebook?
Correct Answer:
$$4

Access more questions from this quiz

Continue to VTCAP Grade 6 Math Practice Questions - Vermont Comprehensive Assessment Program Mathematics Grade 6 Exam for more practice questions and the full quiz experience.

Access More Questions