ICAS Mathematics Practice Questions - ICAS Mathematics (International Competitions And Assessments For Schools) Exam

Access More Questions
A shop sells pencils at 3 for $1.20. At the same rate, how much do 8 pencils cost?
Correct Answer:
$$3.20

Access more questions from this quiz

Continue to ICAS Mathematics Practice Questions - ICAS Mathematics (International Competitions and Assessments for Schools) Exam for more practice questions and the full quiz experience.

Access More Questions