RICAS Math Grade 6 Practice Questions - Rhode Island Comprehensive Assessment System (RICAS) Mathematics, Grade 6 Exam

Access More Questions
A grocery store sells a 6-pack of juice boxes for $4.50. What is the unit price per juice box?
Correct Answer:
$$0.75

Access more questions from this quiz

Continue to RICAS Math Grade 6 Practice Questions - Rhode Island Comprehensive Assessment System (RICAS) Mathematics, Grade 6 Exam for more practice questions and the full quiz experience.

Access More Questions