MAP Math Grade 6 Practice Questions - Missouri Assessment Program (MAP) Mathematics - Grade 6 Exam

Access More Questions
A grocery store sells 6 bags of pretzels for $15.00. What is the unit cost per bag of pretzels?
Correct Answer:
$$2.50

Access more questions from this quiz

Continue to MAP Math Grade 6 Practice Questions - Missouri Assessment Program (MAP) Mathematics - Grade 6 Exam for more practice questions and the full quiz experience.

Access More Questions