SD Math Grade 6 Practice Questions - South Dakota Mathematics Assessment - Grade 6 Exam

Access More Questions
A grocery store sells 3 boxes of cereal for $15.00. What is the unit rate per box of cereal?
Correct Answer:
$$5.00 per box

Access more questions from this quiz

Continue to SD Math Grade 6 Practice Questions - South Dakota Mathematics Assessment - Grade 6 Exam for more practice questions and the full quiz experience.

Access More Questions