SC READY Mathematics Grade 6 Practice Questions - South Carolina SC READY Mathematics - Grade 6 Exam

Access More Questions
A 5-pound bag of apples costs $4.50. What is the unit cost per pound?
Correct Answer:
$$0.90

Access more questions from this quiz

Continue to SC READY Mathematics Grade 6 Practice Questions - South Carolina SC READY Mathematics - Grade 6 Exam for more practice questions and the full quiz experience.

Access More Questions