New Hampshire NH SAS Mathematics Grade 7 Practice Questions - New Hampshire Statewide Assessment System Mathematics - Grade 7 Exam

Access More Questions
A 2.5-pound bag of apples costs $4.50. What is the unit price per pound?
Correct Answer:
$$1.80

Access more questions from this quiz

Continue to New Hampshire NH SAS Mathematics Grade 7 Practice Questions - New Hampshire Statewide Assessment System Mathematics - Grade 7 Exam for more practice questions and the full quiz experience.

Access More Questions