TCAP Grade 6 Mathematics Practice Questions - Tennessee Comprehensive Assessment Program Grade 6 Mathematics Exam

Access More Questions
A 16-ounce box of cereal costs $4.80. What is the unit cost per ounce of cereal?
Correct Answer:
$$0.30 per ounce

Access more questions from this quiz

Continue to TCAP Grade 6 Mathematics Practice Questions - Tennessee Comprehensive Assessment Program Grade 6 Mathematics Exam for more practice questions and the full quiz experience.

Access More Questions