SC READY Mathematics Grade 6 Practice Questions - South Carolina SC READY Mathematics - Grade 6 Exam

Access More Questions
An organic market sells almonds at a rate of 5/8 pound for $3.75. What is the price per pound of almonds?
Correct Answer:
$$6.00

Access more questions from this quiz

Continue to SC READY Mathematics Grade 6 Practice Questions - South Carolina SC READY Mathematics - Grade 6 Exam for more practice questions and the full quiz experience.

Access More Questions