Puerto Rico CRECE Mathematics Grade 6 Practice Questions - Cernimiento, Revisión Y Evaluación Continua Del Estudiante (CRECE) - Mathematics (Matemáticas), Grade 6 Exam

Access More Questions
Carlos bought 3 identical spiral notebooks for a total cost of $15.00. What is the unit cost per notebook?
Correct Answer:
$$5.00

Access more questions from this quiz

Continue to Puerto Rico CRECE Mathematics Grade 6 Practice Questions - Cernimiento, Revisión y Evaluación Continua del Estudiante (CRECE) - Mathematics (Matemáticas), Grade 6 Exam for more practice questions and the full quiz experience.

Access More Questions