MCA Math Grade 6 Practice Questions - Minnesota Comprehensive Assessment (MCA-III) Grade 6 Mathematics Exam

Access More Questions
Maya bought 5 notebooks for $12.50. What is the unit cost per notebook?
Correct Answer:
$$2.50

Access more questions from this quiz

Continue to MCA Math Grade 6 Practice Questions - Minnesota Comprehensive Assessment (MCA-III) Grade 6 Mathematics Exam for more practice questions and the full quiz experience.

Access More Questions