KSA Math Grade 4 Practice Questions - Kentucky Summative Assessment Mathematics - Grade 4 Exam

Access More Questions
A winter hat costs $12. A winter coat costs 4 times as much as the hat. Which equation can be used to find the cost of the coat, $c$?
Correct Answer:
$$c = 12 \times 4$

Access more questions from this quiz

Continue to KSA Math Grade 4 Practice Questions - Kentucky Summative Assessment Mathematics - Grade 4 Exam for more practice questions and the full quiz experience.

Access More Questions