KAP Math Grade 4 Practice Questions - Kansas Assessment Program Summative Mathematics - Grade 4 Exam

Access More Questions
A school store sells 4 notebooks for $3 each and 2 packs of pencils for $5 each. What is the total cost of these items?
Correct Answer:
$$22

Access more questions from this quiz

Continue to KAP Math Grade 4 Practice Questions - Kansas Assessment Program Summative Mathematics - Grade 4 Exam for more practice questions and the full quiz experience.

Access More Questions