ISEE Quantitative Reasoning Practice Questions - ISEE Quantitative Reasoning Section (ERB) - Middle & Upper Levels Exam

Access More Questions
A store sells notebooks for $3 each and pens for $1.50 each. Maya buys 4 notebooks and 6 pens. How much does Maya spend in total?
Correct Answer:
$$21.00

Access more questions from this quiz

Continue to ISEE Quantitative Reasoning Practice Questions - ISEE Quantitative Reasoning Section (ERB) - Middle & Upper Levels Exam for more practice questions and the full quiz experience.

Access More Questions