GED Math Practice Questions - GED Mathematical Reasoning Test Exam

Access More Questions
A store sells 3 notebooks for $4.50. At this rate, how much do 8 notebooks cost?
Correct Answer:
$$12.00

Access more questions from this quiz

Continue to GED Math Practice Questions - GED Mathematical Reasoning Test Exam for more practice questions and the full quiz experience.

Access More Questions